Байерн увеличи скоростта със седма поредна победа (видео + галерия)

Без да блести, отборът на Байерн (Мюнхен) записа нова победа в Бундеслигата - 2:1 срещу Вердер в Бремен, с което запази преднината си от 3 точки на върха пред РБ (Лайпциг) и след първия кръг от втората половина на шампионата. Красиви голове на Ариен Робен (30') и Дейвид Алаба (45') още преди почивката се оказаха достатъчни. Макс Крузе (53') върна интригата в началото на второто полувреме, но шампионите не допуснаха изненада. По този начин те вече имат седем поредни успеха в Бундеслигата след единствената си загуба от Борусия (Дортмунд) през ноември.

Вердер пък е само на точка от опасната зона, защото Инголщат 04 постигна победа. Играчите от Бремен обаче заслужават добри думи, защото до последната секунда натискаха и имаха няколко възможности, от които можеха и да променят развоя на събитията. Те бяха допълнително затруднени от ранното излизане на Клаудио Писаро заради травма, но добрата форма на Макс Крузе и Серж Гнабри се видя.

Вердер (Бремен) - Байерн (Мюнхен) 1:2

Карло Анчелоти заложи от първата минута на Ариен Робен и Франк Рибери, които заедно с Томас Мюлер трябваше да помагат на Роберт Левандовски. За разлика от друг път днес полякът не впечатли, както се получи и при Мюлер, за когото обаче това е нещо нормално този сезон.

Вердер имаше две положения още при 0:0, които Мануел Нойер спаси. Секунди след второто - на Крузе - се стигна до акция на Рибери по лявото крило, който "извади" към Робен и последва прецизен удар на холандеца в ъгъла за 1:0 в полза на Байерн. В добавеното време на първата част и Алаба беше точен след също толкова майсторско изпълнение, но в случая от фал - 2:0.

Домакините излязоха нахъсани за втората част и в 52-ата минута Гнабри стреля в аут от няколко метра, като беше почти сам срещу стража на гостите. В следващата атака обаче Крузе беше изпуснат и преднината на шампионите беше съкратена до 2:1.

До края Вердер направи доста атаки и стигна до няколко опасни разбърквания, но изравнително попадение така и не дойде. В атака пък Байерн не показа нищо стойностно, но пак си тръгна с трите точки.

В следващия кръг баварците очакват Шалке 04 на "Алианц Арена", а Вердер гостува на Аугсбург.