100 години ски спорт в България

Лудогорец удари участник в Лига Европа! Ще изгрее ли нова звезда при "орлите" (видео)

Отборът на Лудогорец постигна втора победа по време на зимната си подготовка в Турция. Българският шампион се наложи с 2:0 над Заря. Тимът от Украйна е на трето място в класирането и тази взе участие в групите на ЛЕ.

Първото попадение за "зелените" отбеляза Светослав Дяков в 31-ата минута. В 78-ата минута Жуниор Кишада сложи точка на спора с красиво попадение.

Наставникът на българския шампион Георги Дерменджиев отново заложи на два различни състава в двете полувремена.

Отлично впечатление с играта си направи Джоди Лукоки. Крилото се понрави с няколко пробива на скорост и прецизни отигравания. Той асистира за първия гол. Новото попълнение Жоао Пауло също бе на ниво, като освен, че отигра майсторски няколко ситуации, не спря да се бори.

В 13-ата минута футболист на Заря пробва късмета си с удар отдалеч, но Владислав Стоянов внимаваше и неутрализира опасността. Малко по-късно Вандерсон навлезе в наказателното поле и шутира в аут.

Първото попадение за българския шампион отбеляза Светослав Дяков в 31-ата минута. Джоди Лукоки проби отдясно и върна към своя капитан. Националът пое и с прецизен изстрел с десния крак не остави шанс на стража на украинците.

В 43-ата минута "орлите" бяха на крачка от втори гол. Лукоки за пореден път осъществи пробив отдясно и подаде към Кафу. Звездата на Лудогорец бе заел добра позиция в близост до вратата на противника, но стреля право в него.

През втората част украинците имаха две добри възможности за отбелязване на попадение, но не успяха да се възползват. В 59-ата минута Денис надскочи бранителите на българския шампион, но за късмет на Ренан дос Сантос топката премина на сантиметри от гредата.

Две минути по-късно, след грешка на Козмин Моци и Сисиньо, Кулач се озова сам срещу вратаря, но бекът на "орлите" се хвърли самоотвержено и се реваншира за лошата намеса секунда по-рано.

В 78-ата минута Жуниор Кишада оформи крайното - 2:0 с красиво попадение.

ЛУДОГОРЕЦ - ЗАРЯ 2:0