Лудогорец с първи успех в Турция, ново попълнение с фантастичен гол (видео)

Отборът на Лудогорец (Разград) постигна първа победа от началото на зимната подготовка. Играчите на Георги Дерменджиев взеха минимален успех с 1:0 над словашкия Тренчин. Единственото попадение отбеляза Жоао Пауло в 39-ата минута. Това е втори гол за него от началото на контролите на тима в Турция.

Първата интересна ситуция в двубоя дойде в 3-ата минута, когато "орлите" направиха добра атака, но румънският голмайстор Клаудиу Кешерю не се възползва от шанса.

В 29-ата минута Гиоргиe Беридзе намери перфектно Янга, който стреля, но Георги Терзиев изби в корнер. Секунди след това Жоао Пауло проби и намери Лукас Саша, който опита да прехвърли вратаря на Тренчин, но неуспешно.

В 39-ата минута играчите на Георги Дерменджиев откриха резултата. В автор на гола се превърна Жоао Пауло, който вкара страхотен гол от воле с левия крак. Това е второ попадение за бразилеца в контролите, след като се разписа при равенството 1:1 срещу Арсенал (Тула).

На почивката старши треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев смени целия си състав. На терена влязоха Ренан, Минев, Моци, Пластун, Натанаел, Анисе, Кампаняро, Марселиньо, Кафу, Вандерсон и Лукоки.

В 49-ата минута играч на Тренчин шутира много опасно, но Ренан се намеси отлично и запази резултата 1:0 в полза на Лудогорец. В 65-ата минута Тренчин бе близо до първия гол в мрежата на Ренан. Лоурънс шутира, но топката бе избита пред голлинията. Последва контра на "орлите", при която Джонатан Кафу напредна в половината на противника и стреля, но стражът на словашкия тим изби с лекота.

В 72-ата минута Петър Клешчик шутира от дистанция, но бразилският страж на шампионите се справи. В 80-ата минута крилото на Лудогорец Вандесон получи идеален пас в наказателното поле от Кампаняро, но бразилецът пропусна перфектен шанс да направи резултата 2:0. Това бе и последната интересна ситуация в двубоя.

Лудогорец - Тренчин 1:0