Бабатунде изригна пред Спас Русев (видео)

Отборът на Левски записа първа победа за 2017 година, след като надви с 2:1 унгарския Уйпещ пред близо 200 свои фенове в Паралимни, които ги изпратиха с аплодисменти. Бабатунде Адениджи бе главно действащо лице пред очите на собственика Спас Русев и спортния директор Даниел Боримиров, които пристигнаха от София минути преди срещата.

Нападателят от Нигерия отбеляза и двата гола за "сините", като бе точен в 43-ата и 51-ата минути. Братът на звездата на Челси Килиан Азар в 58-ата минута пък бе точен за 20-кратните шампиони на Унгария, които са на шесто место в местното първенство. Наставникът Елин Топузаков заложи на напълно нова схема 3-5-2. Интересното е, че за първи път той пусна от първата минута трима централни бранители, а подобно на първата проверка при загубата с 1:2 от лидера на Румъния Виторул, атаката бе водена от двама чисти нападатели.

Новите Амаду Сукуна и Давид Яблонски започнаха от първата минута.

През втората част последното ново попълнение Антон Огнянов се завърна със синята фланелка, като още с първото си докосване бе близо до асистенция. Топчо смени във входа на мача всички играчи, но схемата все с трима бранители.
Младият врата Димитър Шейтанов пък със страхотно спасяване запази преднината на българите, които имат още три проверки до края на лагера в Кипър.
Срещата започна много равностойно, като в 14-ата минута дойде и първата ситуация в мача. Мехди Бурабия центрира от пряк свободен удар. Костадинов и Бабатунде Адениджи се разминаха на сантиметри от това да засекат топката в мрежата на унгарците.

В 20-ата минута Амаду Сукуна направи невероятен пропуск. Дошлият от Верея футболист излезе сам срещу вратаря на Уйпещ, но ударът му бе отразен от Балажча.

След пропуска на французина, футболистите на Елин Топузаков вдигнаха още повече оборотите. "Сините" се опитаха да приложат дълбока преса в половината на Уйпещ, като на няколко пъти се получи. В 29-ата минута Бурабия центрира добре от корнер към Давид Яблонски, който стреля, но ударът мина далеч от целта.

В 38-ата минута Мехди Бурабия, който е един от най-активните на терена подаде фантастичен пас към Роман Прохазка, словакът проби отдясно, стреля, но стражът на шестия в Унгария се справи и запази мрежата на тима "суха".

Добрата игра на "сините" даде резултат в 43-ата минута. Бурабия пусна отличен пас към Тунде Адениджи, който излъга бранител с поемането на топката и я прати с левия крак в мрежата на Уйпещ. След шута на нигериеца кълбото мина между краката на вратаря.

На почивката Топузаков извърши няколко промени в състава. В игра влязоха Минев, Лукин, Нар и Аниете, а терена напуснаха Сукуна, Прохазка, Александър Александров и Димитър Пиргов.

Второто полувреме започна ударно за Левски. Резервата Франсис Нар, който се появи на почивката, пропусна да направи резултата 2:0. Крилото елиминира съперник, но стреля над вратата. Логичното се случи в 51-ата минута, когато Антонио Аниете подаде с пета към Адениджи, който демонстрира самочувствие и от близка дистанция вкара втория си гол в сблъсъка.

В 58-ата минута Уйпеш намали резултата. На два пъти стражът на Левски Николай Кръстев спаси, но топката рикошира в Сърджан Лукин, а след това Килиан Азар я вкара от непосредствена близост за 2:1.

В 62-ата минута младият наставник на 26-кратните шампиони направи нови две промени. Николай Кръстев бе сменен от Димитър Шейтанов, а Божидар Краев зае позицията на Георги Костадинов. Четири минути по-късно и Антон Огнянов влезе в игра. Той направи повторен дебют за тима. Яблонски също излезе, за да се появи Симон Сандберг.

В 68-ата минута Аниете подаде по лявото крило към Огнянов, който центрира по тревата, но топката беше пресечена преди да стигне до Адениджи. В 71-ата минута героят в днешния двубой Бабатунде Адениджи напусна, за да обере овациите на феновете, които бяха на трибуните. На негово място се появи Станислав Иванов, който пък е считан за един от най-големите таланти в школата на тима. Бурабия пък бе заменен от Илия Юруков.

Десет минути преди края на срещата Ивайло Найденов също се появи в игра. Той замени Джереми Де Ноойер. В 81-ата минута вратарят на "сините" Шейтанов направи невероятно спасяване. Той отрази шут от около един метър, топката се отби в гредата, която също помогна на Левски. Секунди по-късно Станислав Иванов можеше да накаже груба грешка в защитата на унгарците, но не сполучи.

В 82-ата минута Антон Огнянов пробва удар от дистанция с левия крак, но право в ръцете на вратаря. Малко преди края на срещата 26-кратните шампиони направиха добра контра. Станислав Иванов подаде към Антонио Аниете, който намери Краев, талантът стреля, но ударът му бе избит в корнер от вратаря на Уйпещ. Това бе и последанта интересна ситуация в двубоя.

Новият директор доведе със себе си 20-годишният Принц Сейде, който е младежки национал на Либерия. Халфът ще изкара пробен период между седем и десет дни със "сините", като може да играе още в следващата проверка с УФА на втори февруари.

ЛЕВСКИ - УЙПЕЩ 2:1