100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4

Лидерите в Чемпиъншип изхвърчаха от Купата

Третодивизионният Оксфорд се класира за осминафиналите на Купата на Англия за първи път от 23 години след впечатляваща победа над Нюкасъл с 3:0 като домакин. Кейн Хемингс откри резултата в самото начало на първото полувреме. "Свраките" имаха възможност да изравнят, но Александър Митрович не успя да се разпише от дузпа.

Къртис Нелсън даде аванс от два гола на Оксфорд, а влезлият като резерва Тони Мартинес оформи крайното 3:0 три минути преди края и подпечата отпадането на втория в Чемпиъншип.

Лидерът във второто ниво на английския футбол Брайтън имаше същата съдба. Той загуби с 1:3 при гостуването си на Линкълн Сити. Аматьорският тим достига до тази фаза на ФА Къп за първи път от 115 години. В тима на Брайтън имаше доста промени, но гостите поведоха с попадение на Тауел в средата на първата част и се оттеглиха на почивка с гол аванс.

Обратът започна в 57-ата минута, когато съдията отсъди дузпа за нарушение на Глен Мъри. Алън Пауър бе точен от бялата точка, а пет минути по-късно Фикайо Томори, играещ под наем от Челси, си отбеляза автогол. Тио Робинсън, който бе съборен за дузпата, отбеляза третото попадение и продължи отличното си представяне, след като вкара два гола на Ипсуич в третия кръг на турнира.

ОКСФОРД - НЮКАСЪЛ 3:0
1:0 - Хемингс (46)
2:0 - Нелсън (79)
3:0 - Мартинес (87)

ЛИНКЪЛН - БРАЙТЪН 3:1
0:1 - Тауел (24)
1:1 - Пауър (57-д)
2:1 - Томори (62-авт)