Манчестър Сити отново убедителен във ФА Къп

За разлика от представянето си в първенството Манчестър Сити постига добри резултати във ФА Къп. Отборът на Хосеп Гуардиола спечели с 3:0 гостуването си на Кристъл Палас и се класира за осминафиналите. В предишният кръг "гражданите" отнесоха Уест Хам с 5:0.

Сити поведе в края на първото полувреме с попадение на Рахим Стърлинг. След почивката доминацията им се отрази в голове на Сане и Яя Туре, който се разписа в самия край.

Капитанът на Сити Винсънт Компани се завърна на терена след двумесечно отсъствие, а младият бразилец Габриел Жезус за първи път започна като титуляр.

"Небесносините" имаха предимство в началните минути, а Давид Силва можеше да открие резултата с много красив удар от воле, но вратарят на домакините Уейн Хенеси се справи със ситуацията.

След ранната доминация на Сити срещата се изнерви, влизанията станаха по-остри и съдията започна да вади картони. В края на първото полувреме "гражданите" поведоха. Отлична контраатака завърши с подаване на Габриел Жезус към Рахим Стърлинг, който надбяга защитата на Палас и откри резултата.

Отборът на Гуардиола продължи да създава положения и през второто полувреме, въпреки че над стадиона се изсипа силен дъжд, който се превърна в градушка и затрудняваше и двата отбора. В 71-ата минута Силва намери Льорой Сане и той прати топката в далечния ъгъл за 0:2. Германецът се разписа в трети пореден мач. Малко преди края Яя Туре отбеляза трети гол за гостите след прекрасно изпълнение на пряк свободен удар.

КРИСТЪЛ ПАЛАС - МАН СИТИ 0:3