Луд мач със седем гола и развръзка в 97-ата минута прати Тотнъм напред за ФА Къп (видео)

Тотнъм се класира за 1/8-финалите на ФА Къп след драматична победа с 4:3 над четвъртодивизионния Уикъмб Уондърърс на "Уайт Харт Лейн". Пол Хейс вкара два гола преди почивката, вторият от които от дузпа, давайки сензационен аванс на гостите. През второто полувреме Сон Хюн-Мин (60') намали, а Винсент Янсен (64') изравни от дузпа. Гари Томпсън (83') отново изведе Уикъмб напред, но минута преди края Деле Али направи 3:3. "Шпорите" се добраха до пълен обрат буквално в последната секунда след нов гол на Сон Хюн-Мин (97').

Ерик Дайър, който изведе домакините с капитанската лента, и Кевин Вимер бяха единствените играчи в селекцията на Маурисио Почетино, които запазиха местата си. Хари Уинкс, Джош Онома и Камерън Картър-Викърс започнаха като титуляри.

Скот Кашкет и култовият Адебайо Акинфенва стартираха за гостите.

Още в първата минута удар с глава на Хейс срещна напречната греда, което беше красноречив знак за това, което ще се случи през първото полувреме. Сон пропусна много добра възможност за домакините в 19-ата минута. Четири минути след това Хейс откри резултата след страхотен удар от въздуха, дошъл след разбъркване след корнер пред вратата на Ворм.

Няколко минути след това шут на Сисоко бе изчистен от голлинията. В 34-ата минута Картър-Викърс влезе необмислено в краката на Акинфенва - дузпа за гостите. Хейс бе точен от бялата точка, вкарвайки втория си гол днес.

В 60-ата минута Сон намали след шут от малък ъгъл и рикошет, който попречи на Блекман - 1:2. Само три минути след това домакините получиха дузпа заради това, че Пиер блокира с лакът Янсен. Холандецът бе точен от бялата точка за 2:2.

Шест минути преди края Томпсън изведе Уикъмб отново напред, след като се извиси в наказателното поле и засече с глава центриране на Уестън отляво. В 89-ата минута Деле Али обаче спаси Тотнъм с изравнителен гол, след като преодоля елегантно Пиер и стреля в близкия ъгъл за 3:3. В 97-ата минута "шпорите" се добраха до пълен обрат. Сон Хюн-Мине се озова в стрелкова позиция след двойно подаване, стреля отново от малък ъгъл, а бранител на Уикъмб само довкара топката в собствената си врата.

Тотнъм: Ворм, Трипиър, Картър-Викърс, Вимер (61'- Дембеле), Дейвис, Дайър, Уинкс, Сисоко, Онома (61'-Али), Нкуду (45'-Янсен), Сон

Уикъмб: Блекман, Сидо, Якобсон, Стюарт, Пиер, О'Ниън, Гейп, Ууд, Хейс (77'-Томпсън), Акинфенва (67'-Уестън), Кашкет (77'-Саундърс)