Нова издънка отдалечава Херта от върха (видео)

Херта (Берлин) допусна втора поредна загуба след зимната пауза в Бундеслигата и започва да се отдалечава от призовите позиции, където беше през есента. Този път тимът от столицата отстъпи с 1:2 при гостуването си на Фрайбург, след като видимо беше по-слабият отбор на терена.

Яник Хаберер вкара първия гол в 39-ата минута, след като преди това реферът на два пъти подмина много спорни ситуации, при които можеше да отсъди дузпи в полза на домакините за интервенции срещу Максимилиан Филип.

Гостите така и не успяваха да застрашат вратата на Александер Шволов и в 87-ата минута инкасираха второ попадение. Негов автор стана появилият се като смяна Нилс Петерсен, който вече има шест гола - всичките реализирани като резерва.

Веднага обаче Юлиан Шийбер намали изоставането на Херта, след като съотборникът му Ведад Ибишевич си помогна с ръка, но съдията не видя това.

До края Фрайбург не позволи на съперника да застраши вратата и спечели трите точки, с което компенсира за липсата на късмет седмица по-рано, когато Роберт Левандовски лиши домакините от точка в двубоя с Байерн (Мюнхен).

Подобен сценарий имаше и на предишния сблъсък между Фрайбург и Херта през сезона, когато в последната минута паднаха два гола, но берлинчани спечелиха с 2:1.