Камерун сложи край на равенствата в група "А" (видео)

Четирикратният шампион Камерун направи обрат от 0:1 до 2:1 срещу дебютанта Гвинея-Бисау и излезе начело в група "А" на турнира за Купата на Африка. Великолепна индивидуална акция на Пикюети изведе отбора на бившия футболист на ЦСКА Тони Силва напред в резултата, но през второто полувреме "неукротимите лъвове" взеха своето и оглавиха класирането с 4 точки.

Камерунците не се класираха за две от предишните три издания на надпреварата, а през 2015 година отпаднаха след три загуби в групите. След равенството с Буркина Фасо на старта, те искаха на всяка цена да запишат първи успех и да се доближат до 1/4-финалите.
След гола на Пикюети Камерун трудно създаваше положения и до почивката резултата остана непроменен. В 61-ата минута обаче Себастиан Сиани намери път към мрежата на Гвинея-Бисау, а в 79-ата Михаел Нгадю-Нгаджуи се разписа с прецизен удар за 2:1 и донесе първата победа на Камерун в турнира от 2010 година.

Всички други мачове в групата до момента завършиха 1:1. В последния кръг Камерун излиза срещу домакина Габон, а Гвинея-Бисау трябва на всяка цена да победи Буркина Фасо, за да запази шансове да продължи напред.

КАМЕРУН - ГВИНЕЯ-БИСАУ 2:1
0:1 Пикюети (13)
1:1 Сиани (61)
2:1 Нгадю-Нгаджуи (79)