Буркина Фасо е първият полуфиналист за Купата на Африка (видео)

Буркина Фасо се класира на 1/2-финал в Купата на африканските нации след успех с 2:0 над Тунис. Аристиде Бансе и Преджъс Накулма вкараха попаденията в последните 10 минути на срещата. За място на финал Буркина Фасо ще спори с победителя от двойката Египет - Мароко.

Буркина Фасо имаше по-чистите положения преди почивката, но Накулма и Бертран Траоре пропуснаха от добри позиции. Тунизийците също можеха да поведат, но Аймен Абденур се размина с топката при едно центриране от корнер.
През второто полувреме съперниците бяха предпазливи, но резервата Бансе с прецизно изпълнение от фаул в 81-ата минута откри за Буркина Фасо, а само 4 минути по-късно Накулма напредна и спокойно вкара решителния втори гол за своя тим.

Любопитното е, че Буркина Фасо има стопроцентова успеваемост при трите си достигания до четвъртфиналите на турнира, а Тунис загуби за пети пореден път на тази фаза.

БУРКИНА ФАСО - ТУНИС 2:0
1:0 Бансе (81)
2:0 Накулма (85)