Обамеянг пак бележи, Габон пак не бие (видео)

Домакинът Габон отново разочарова в турнира за Купата на африканските нации, завършвайки наравно 1:1 срещу Буркина Фасо. Пиер-Емерик Обамеянг си спечели и след това реализира дузпа в 38-ата минута, а Буркина Фасо излезе напред в резултата с попадение на резервата Приджъс Накулма в 23-ата минута на срещата.

Габон стартира надпреварата с реми 1:1 срещу Гвинея-Бисау. Домакините играят срещу Камерун в последния си мач от група "А" на турнира.
В 23-ата минута Накулма надбяга защитата на домакините и с точен шут прати топката в левия ъгъл. Четвърт час след това Обамеянг беше фаулиран в наказателното поле от вратаря Коаку Кофи и изпълни точно отсъдения 11-метров наказателен удар.

По-късно тази вечер тимът на Камерун среща Гвинея-Бисау.

ГАБОН - БУРКИНА ФАСО 1:1
0:1 Накулма (23)
1:1 Обамеянг (38) д.