Садио Мане провали Сенeгал, Камерун продължава след дузпи

Звездата на Сенегал Садио Мане единствен пропусна дузпа за тима си, който драматично отпадна на четвъртфиналите за Купата на Африка от Камерун. В редовното време и продълженията двата отбора не успяха да си отбележат гол и крайният победител трябваше да бъде определен след наказателни удари. При тях Мане се провали, а секунди по-късно Венсан Абубакар вкара решителното попадение за "неукротимите лъвове".

Преди 15 години Камерун и Сенегал се срещнаха на финала в Мали и камерунците спечелиха титлата след дузпи. Сега историята се повтори, но на по-ранен етап в турнира.
Сенегал беше по-добрият отбор, но плати висока цена за пропуските си в редовното време и продълженията. Шейку Кояте и Маме Бирам Диуф бяха близо до гола преди почивката, а Камерун стигна до удар в очертанията на вратата чак в 65-ата минута.

При дузпите никой не сбърка в първите 8 изпълнения. При 4:4 Фабрис Ондоа спаси удара на Мане, а Абубакар донесе победата на Камерун. Четирикратният шампион на Африка ще срещне на полуфиналите победителя от мача между ДР Конго и Гана.

СЕНЕГАЛ - КАМЕРУН 0:0, 4:5 след дузпи