Валенсия остана далеч от чудото на "Балаидос" (видео)

Селта (Виго) се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на краля в Испания, след като елиминира Валенсия. Реваншът на "Балаидос" завърши 2:1, но отборът на Едуардо Берицо си бе свършил голяма част от работата още в първия двубой, когато разгроми "прилепите" с 4:1 като гост. Италианецът Джузепе Роси откри за Селта в 61-ата минута, а малко по-късно Винисиус Араухо изравни, но с това интригата не се върна. В добавеното време Пионе Систо майсторски завъртя топката от фаул и донесе победата на домакините.

Въпреки че имаха солиден аванс, футболистите на Селта доминираха от самото начало на мача. Преди почивката няколко пропуска направи Джузепе Роси, а епизодичните атаки на Валенсия не доведоха до нищо интересно пред вратата на галисийци.
В 61-ата минута Роси получи топката пред наказателното поле и с много прецизен удар я насочи в долния ляв ъгъл на вратата. Не след дълго обаче груба грешка в центъра на защитата на Селта позволи на Араухо да излезе очи в очи с вратаря и да се разпише за 1:1.

В продължението на мача Систо сам си спечели нарушение на границата на наказателното поле, а перфектното му изпълнение направи безпомощен стража на Валенсия Хауме Доменеч.

СЕЛТА - ВАЛЕНСИЯ 2:1 (0:0)
1:0 Дж. Роси (61)
1:1 В. Араухо (63)
2:1 П. Систо (90)