Яго Аспас лети високо, настигна Кристиано по голове

Отборът на Селта надигра категорично с 3:1 гостуващия Малага в среща от 17-ия кръг на испанския шампионат. Над всички на "Балаидос" беше реализаторът на домакините Яго Аспас, който откри резултата в осмата минута и участваше в попаденията на Даниел Вас (60) и Андреу Фонтас (74). Бившият футболист на Ливърпул изостава само с едно попадение от върха при голмайсторите в Примера дивисион. В 86-ата Вас си отбеляза автогол.

Срещата във Виго започна с два удара на Гонсало Кастро, обезвредени от Рубен Бланко. В осмата минута Яго Аспас нахлу в наказателното поле, финтира майсторски Карлос Камени и насочи в мрежата - 1:0. Това беше 11-и гол за испанския стрелец в първенството (14 във всички турнири), с който се изравни при голмайсторите с Кристиано Роналдо. Това беше и попадение номер 400 за Селта в Ла Лига. В 20-ата андалусците бяха напът да възползват от несъсредоточената игра в защита на "небесносините", Чори придвижи бързо топката, но Сандро Рамирес пропусна от много изгодна позиция.

В 60-ата галиският тим удвои аванса си. Аспас открадна топката, насочи наляво към Тео Бонгонда, който центрира ниско и Даниел Вас отбеляза с удар от 14 метра - 2:0. В 74-ата отново Аспас беше в основата на гола. Той центрира към Густаво Кабрал, не се получи добър удар, но стана перфектен пас за Андреу Фонтас, който оформи класическо предимство. В 86-ата Вас вкара в собствената си врата, засичайки топката с глава и насочвайки я по диагонала.

С успеха момчетата на Едуардо Берицо се утвърдиха в средата на класирането. Гостите от Коста дел Сол с новия си треньор Марсело Ромеро са 13-и.