Във Валенсия едва ли са си представяли по-лошо начало на годината (видео)

Феновете на Валенсия се надяваха с началото на новата година отборът постепенно да си стъпи на краката и да покаже прогрес, но първият мач със сигурност е увеличил броя на песимистите. "Прилепите", които преди броени дни бяха напуснати от старши треньора Чезаре Прандели, загубиха с 1:4 от Селта в първи осминафинален двубой от турнира за Купата на Краля и на практика се простиха с шансовете си да продължат напред. Водени от временния наставник Салвадор Гонсалес, валенсианци за пореден път допуснаха безобразни грешки в защита и съперникът им не пропусна да се възползва.

Резултата на "Местайя" откри Яго Аспас от дузпа още в 3-ата минута. Наказателният удар бе отсъден за глупав шпагат на Хавиер Хименес в краката на Пабло Ернандес. В 14-ата минута домакините загубиха топката пред собственото си наказателно поле, а след удара на Тео Бонгонда и рикошет в тялото на Хименес резултатът стана 0:2. След още 4 минути Даниел Вас вкара трети гол за Селта и улесни още повече задачата на тима от Виго.
През второто полувреме Валенсия се опита да измие срама и върна един гол чрез капитана Даниел Парехо. Опитният халф се разписа от дузпа в 58-ата минута, но в 76-ата Джон Гуидети завърши с точен изстрел перфектна контра на гостите от Виго и до голяма степен обезсмисли реванша.

През уикенда се подновява борбата и в Примера дивисион, където Валенсия се намира точно над изпадащите. В неделя "прилепите" гостуват на Осасуна, а ден по-рано Селта приема Малага.