Гол в края продължи черната серия на Самп

Приятната изненада през този сезон в Серия "А" Сампдория допусна поражение с 0:1 от Сасуоло в домакинството си от 17-ия кръг на първенството. Единственото попадение падна в 90-ата минута на "Луиджи Ферарис", когато във вратата на Дория се разписа Алесандро Матри. Бившият нападател на Милан и Ювентус влезе на терена в 74-ата минута, а накрая се превърна в герой за своя тим.

Малко преди края вратарят на "моряците" Емилиано Вивиано спаси дузпа на Матео Политано, но и това не помогна на домакините да предотвратят втора поредна загуба в Генуа. Отборът на Марко Джампаоло загуби предното си домакинство срещу Лацио, а в последните си четири кръга има едва една точка, след като преди това бе спечелил 26 точки в първите си 12 мача. (б.а. тимът има отложен мач с Рома)

Джузепе Якини пък промени коренно играта на Сасуоло, след като пое тима преди едва няколко седмици. Тимът му днес изненада Самп, като изигра много силен мач, а накрая с доза късмет се поздрави и с трите точки във втори пореден мач.

"Зелено-черните" се изкачиха с него на 15-то място със 17 точки, докато Сампдория остана на шесто място с 27 точки.