Лацио с късен обрат срещу Сампдория (видео)

Лацио постигна драматичен успех с 2:1 на терена на Сампдория в среща от 15-ия кръг на Серия А. Възпитаниците на Симоне Индзаги прекъснаха серия от два мача без успех в калчото и с 32 точки се утвърдиха на петото място, на 7 точки зад лидера Интер.

Столичани постигнаха седма победа в седем мача извън Рим през сезона, като единственото поражение при гостуване дойде в градското дерби срещу Рома. Сампдория пък прекъсна перфектната си серия от шест поредни победи на "Луиджи Ферарис" през кампанията и с 26 точки остана на шеста позиция.

Домакините започнаха по-активно двубоя, но постепенно столичани започнаха да контролират играта и да създават положения. След четвърт час Сенад Лулич центрира от ляво към далечната греда и Марко Пароло стреля с глава, но край целта. Малко по-късно Чиро Имобиле отправи опасен удар от левия ъгъл на наказателното поле на Имобиле, но топката профуча на сантиметри от далечната греда. След половин час домакините стигнаха до първата си по-добра възможност. Даниел Сапата беше изведен от Денис Прат в чиста позиция в дясно в пеналта, но ударът му по диагонала беше избит с крак от Тома Стракоша.
Пет минути след това Лацио отново беше близо до гол. Имобиле отправи мощен удар от дистанция, вратарят Емилиано Вивиано изби в ляво, но право към Луис Алберто, който веднага пусна остър пас в малкото наказателното поле, но Бастош Берешински блокира на метър пред голлинията пред краката на Бастош, който беше готов да засече в опразнената мрежа.
Малко преди почивката и Адам Марушич пропусна да се разпише за гостите с глава след подаване от ляво на Щефан Раду от ляво. След почивката Лацио продължи по-активните си действия и в 52-ата минута Пароло получи пас в ляво в пеналта от Марушич и стреля по диагонала, но намери страничната греда В 56-ата минута Сампдория поведе след грешка на централните защитници на съперника. При едно центриране от Фабио Куалярела с глава свали около точката на дузпата и оставеният непокрит Сапата откри резултата с удар по тревата от десетина метра.
В 80-ата минута гостите заслужено изравниха на "Луиджи Ферарис". Луис Алберто центрира от фаул от дясно, ударът на Пароло с глава беше блокиран, но топката отскочи към Сергей Милинкович-Савич, който от малък ъгъл почти с шпагат прати топката в мрежата от десния ъгъл на малкия пеналт.
Римляните продължиха на натискат и в първата минута на добавеното време стигнаха до пълен обрат. Милинкович-Савич пусна отличен пас на границата на вратарското поле, Вивиани изби опита да удар на Имобиле, но топката отскочи към Фелипе Кайседо и резервата отблизо вкара първия си гол за Лацио и донесе победата на столичани.