Сасуоло елиминира Бари с гол в добавеното време

Сасуоло стана поредният тим, който си осигури участие на 1/8-финал в турнира за Купата на Италия. “Зелено-черните”  елиминираха доста трудно втородивизионния Бари с 2:1, като победният гол падна в добавеното време на мача.

Сасуоло поведе в резултата в 35-ата минута с гол на Диего Фалчинели. В 64-ата минута обаче Бари получи дузпа в своя полза, а Нене бе точен от бялата точка за 1:1.

Така срещата вървеше към продължения, но в 3-ата минута на добавеното време домакините стигнаха до победен гол. Негов автор бе Матео Политано, който се превърна в герой за своя тим.

Така новият треньор Джузепе Якини започна с успех начело на Сасуоло. На 1/8-финала обаче за “зелено-черните” предстои среща с Аталанта като гост и продължаването в следващата фаза ще бъде доста по-трудно.