Два мача наказание за капитана на Рома

Капитанът на Рома Даниеле Де Роси беше наказан за два мача заради удара, който нанесе в лицето на Джанлука Лападула по време на равенството 1:1 на Рома като гост на Дженоа в Серия "А" в неделя. В 69-ата минута на мача Де Роси удари без топка в лицето Лападула в наказателното поле. Реферът му показа червен картон и отсъди дузпа в полза на Дженоа, която Лападула реализира за 1:1.

Дисциплинарната комисия на италианската футболна лига определи постъпката на Де Роси "като сериозно неспортсменско поведение".

Минути след мача капитанът на Рома се извини за постъпката си. Той ще пропусне домакинската среща срещу СПАЛ 2013 и гостуването на Киево.