Атлетико взе задължителната победа, но по-трудното предстои (видео)

След много усилия Атлетико Мадрид надви Рома с 2:0 у дома и съхрани шансовете си за излизане от Група “С” на Шампионската лига. Антоан Гризман вкара прекрасен гол в 69-ата минута, а Кевин Гамейро добави втори в 85-ата минута, с което испанците избегнаха сбогуване с турнира още сега. При 0:0 гостите удариха греда.

“Дюшекчиите” вече имат 6 точки, докато “вълците” са с 8. Лидер и сигурен продължаващ напред е Челси с 10 т. В последния кръг на 5 декември Атлети трябва задължително да спечели на “Стамфорд Бридж” и да се надява по същото време италианците да не спечелят вкъщи срещу Карабах, който пък твърдо е последен. Атлетико има предимство пред Рома в преките двубои и поне ще играе в Лига Европа, ако не се пребори за 1/8-финалите в ШЛ.

В другия двубой в групата по-рано днес Челси разгроми азерите с 4:0 като гост.

Фернандо Торес водеше атаката на домакините, а негов партньор беше Антоан Гризман. Заради проблемите в защита наставникът на Атлети Диего Симеоне заложи на Томас Тейе като десен бек, а в центъра на отбраната бяха младите Хосе Хименес и Люка Ернандес.
Гостите от Рим бяха с четири промени в състава в сравнение с този, с който започнаха срещу Лацио през уикенда.
За радост на всички и двата отбора се хвърлиха в атаки веднага в унисон с атмосферата по трибуните. В 7-ата минута Костас Манолас фаулира изключително грубо Гризман и трябва да е щастлив, че се измъкна само с жълт картон.
Следващите минути обаче бяха за италианците, които на два пъти застрашиха Ян Облак.
20 Атлетико Мадрид - Рома 2:0
Независимо активната игра и на двата тима, чистите положения ги нямаше. В 22-ата Коке засече добре с глава центриране отляво, но ударът се оказа прекалено лек за Алисон.
Напрежението сред домакините беше очевидно и играта не им спореше, а в същото време римляните комбинираха спокойно и бяха по-опасният отбор в този етап от двубоя.
Пред Атлети се откри шанс в 38-ата минута, но ударът на Гризман беше далеч от целта.
Малко преди почивката Аугусто Фернандес все пак изстреля топката в мрежата на Рома, но преди това съдията беше надул свирката заради игра с ръка.
Малко след началото на втората част Чоло осъзна, че така няма да стане и вкара Анхел Корея за сметка да доста по-дефанзивно играещия Аугусто Фернандес.
Яник-Ферейра Караско и Гризман застрашиха отбраната на Рома, но все се намираше някой да подложи тяло и топката така и да не приближи Алисон.
В 64-ата минута Раджа Наинголан уцели страничния стълб на вратата на Облак, но не стана ясно дали искаше да центрира, или нарочно стреляше.
Две минути по-късно Торес не уцели вратата от една от най-изгодните позиции до този момент.
И тъй като оставаше по-малко от половин час, Симеоне рискува с вкарването и на Кевин Гамейро и испанците заиграха с трима чисти нападатели.
Този ход на треньора веднага даде резултат, защото в 69-ата минута Гризман вдигна трибуните с приказно изпълнение от въздуха за 1:0.
Едва сега футболистите на Рома осъзнаха, че пасивното им поведение през второто полувреме ще завърши с поражение, ако не променят нещо. В 83-ата минута обаче те останаха с човек по-малко, защото Бруно Перес беше изгонен за втори жълт картон.
Две по-късно Гамейро реши всичко с попадението си за 2:0.