Селта напълни мрежата на Атлетик за десет минути (видео)

С три попадения в рамките на десет минути през първото полувреме Селта нанесе такъв силен удар на Атлетик Билбао, че баските така и не успяха да се съвземат от него. В крайна сметка отборът от Галисия се наложи с 3:1 в двубой от 11-ия кръг на Примера дивисион и що посрещне паузата в малко по-добро настроение от днешния си съперник.

Малко по-добро настроение, защото и двата тима разочароват от началото на кампанията и до днес имаха само по 11 точки от 10 мача.

Сержи Гомес вкара за 1:0 в 16-ата минута, Яго Аспас удвои седем по-късно, а в 26-ата пак той докара нещата до 3:0. Раул Гарсия единствено намали в 38-ата минута. За отбелязване е, че головете бяха от хубав по-хубав.

След почивката Атлетик се опита да върне интригата - основно чрез опасни отигравания на Иняки Уилямс - но това не се случи. В последната атака за двубоя Ариц Адурис уцели страничната греда на вратата на домакините.

Билбао е в серия от три поредни поражение и общо четири в последните пет кръга. Селта пък е със само четири успеха.