Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Селта е с единия крак на 1/8-финал

Отборът на Селта се справи с 2:1 при гостуването си на Ейбар в първи мач от 1/8-финалите за Купата на краля. Двата отбора изиграха динамично първо полувреме, в което паднаха и трите попадения. Реваншът е след няколко седмици.

Срещата започна с гол в четвъртата минута. Топката беше изчистена, последва втори набег, при който Густаво Кабрал вкара с глава за галиския тим. В 18-ата Серхи Енрик изравни. След центриране на Давид Жунка, Серхио Алварес излезе неразчетено, Кабрал закъсня и Енрик отбеляза. В 44-ата Джон Гуидети се разписа с глава след пас на втора греда - 1:2. В 60-ата Серхио Алварес се справи с шут в близкия ъгъл на Бебе. В 74-ата Енрик стреля опасно, а Кабрал блокира. В 90-ата Максимилиано Гомес изпусна да реши всичко на контраатака.

Ейбар - Селта 1:2
0:1 Кабрал (4)
1:1 Енрик (18)
1:2 Гуидети (44)