Малага се отлепи от дъното след първи успех за сезона в Примера

Отборът на Малага спечели първа победа през сезона в Примера дивисион, след като се наложи с 2:1 у дома срещу Селта Виго в мач от десетия кръг. "Бяло-сините", които до момента имаха само една спечелена точка от равенство 3:3 срещу Атлетик Билбао, вече са с актив от четири пункта и са 19-и пред опашкаря в подреждането Алавес.

Удар в гредата във втората минута на добавеното време на първата част се отклони към Адриан и той вкара с глава за 1:0, но Яго Аспас върна гола за Селта Виго в 77-та минута. Шут на Юсеф Ен-Несири обаче беше отразен с ръка от защитника Густаво Кабрал в наказателното поле на гостите в 83-та минута и Ресио се разписа от дузпа за крайното 2:1.

Селта е на 13-о място в Ла Лига с актив от 11 точки.