Атлетик и Херта се сетиха за какво са в Европа (видео)

Едва в четвъртия кръг на груповата фаза в Лига Европа отборите на Атлетик Билбао и Херта (Берлин) успяха да постигнат първите си победи, с което върнаха интригата в Група “J”.

Испанците надделяха с 1:0 над сензационния лидер Йостерсунд след попадение на дежурния голаджия Ариц Адурис в 70-ата минута, след като секунди преди това Иняки Уилямс беше уцелил гредата. Раул Гарсия пък беше пропуснал 100-процентово положение в 48-ата минута.

По същото време Херта (Берлин) надигра Заря (Луганск) с 2:0 след точни изстрели на Дейви Зелке в 16-ата и 73-ата минути.

Така сега разликата в класирането между първия и последния е само три точки, което е гаранция за драматичен финал на битката.
На 23 ноември Атлетик приема Херта, а Йостерсунд е домакин на Заря.

Херта - Заря 2:0

1:0 Зелке (16)
2:0 Зелке (73)

Атлетик Билбао - Йостерсунд 1:0

1:0 Адурис (70)