На Алкасер са му нужни 322 минути по-малко от Суарес за гол

Нападателят на Барселона Пако Алкасер реализира и двете попадения при победата с 2:1 над Севиля в двубой от 11 кръг на Примера дивисион на “Камп Ноу”. Така сметката на бившия стрелец на Валенсия с екипа на каталунците този сезон се увеличи на 3 - точно колкото има и титулярното острие Луис Суарес.

Вестник “АС” побърза да изчисли, че Алкасер е вкарал попаденията си за 285 игрови минути - тоест, нужни са му средно 95 за един гол, докато статистиката на Суарес далеч не е толкова впечатляваща. Уругваецът е бил на терена 1252 минути и съответно е вкарвал гол на всеки 417. Изданието подчертава, че Суарес е нападател от световна класа и дори когато не вкарва, е кошмар за съперниковите защитници, както бе и срещу Севиля, но просто формата му пред гола продължава да предизвиква учудване сред фенове и специалисти.
Феновете на Барселона пък с охота отчетоха факта, че Алкасер с пет удара в очертанията на противниковата врата през сезона в Примера дивисион вече има два гола, докато Роналдо още е само с 1, и то при положение че е стрелял цели 39 пъти.