Валенсия не се шегува и счупи клубен рекорд (видео)

Съвсем според очакванията Валенсия не срещна проблеми с Леганес при домакинството си от 11-ия кръг на Ла Лига и след победа с 3:0 се утвърди на втора позиция на точка зад лидера Барселона. За тима от “Местайя” това е седми пореден успех в първенството, което e нов клубен рекорд.

Другата новина от двубоя е, че Симоне Дзадза не вкара. В предишния двубой на Валенсия италианецът реализира девети гол с последните си девет точни изстрела в очертанията на вратата.

Днес обаче тази работа свършиха съотборниците му Даниел Парехо (14’), Родриго Морено (71’) и Санти Мина (82’-дузпа). Шут на Гонсало Гуедеш пък срещна гредата.

Гостите от Леганес можеха да объркат всичко, но направиха два 100-процентови пропуска. В 41-ата минута, при 1:0 в полза на домакините, Клаудио Бовю изрита кълбото над гредата от само няколко метра, а в 67-ата минута, когато “прилепите” още не бяха решили срещата, Александър Шимановски също излезе сам срещу Нето, но не успя да го преодолее.

След паузата Валенсия ще играе последователно с каталунците от Еспаньол и Барселона, а тимът на Леганес очаква “лос кулес” още на 18 ноември.