Валверде щастлив за Алкасер

Треньорът на Барселона Ернесто Валверде изрази страхотното си задоволство от представянето на нападателя Пако Алкасер, който донесе с два гола победата с 2:1 над Севиля в 11-ия кръг на Примера дивисион. С успеха Барселона се утвърди на върха, като има аванс от 4 точки пред втория Валенсия.

“Доминирахме през първото полувреме, имахме възможности да решим мача, но не успяхме да вкараме на един доста добър и балансиран отбор, който ни затрудни през второто полувреме. Не им позволявахме да стигат до чисти положения, но Севиля е силен при статичните положения и така и получихме гол - след корнер. Трябваше да се напрегнем, за да победим.

Доволен съм от Пако Алкасер, от двата му гола и от трите точки. Той е футболист, който рядко играе, но се възползва чудесно от всяка възможност. Днес показа, че е голмайстор.Влизаме доволни в паузата за националните отбори, след което ни предстои тежка програма. Преследвачите ни няма да простят всяко отпускане”, коментира Валверде.