Волфсбург и Херта задоволиха всеки вкус (видео)

Волфсбург и Херта (Берлин) задоволиха вкуса и на претенциозните запалянковци на германския футбол, правейки 3:3 помежду си в последната среща от 11-ия кръг на Бундеслигата. Тези шест попадения дори са малко на фона на случилото се на терена, като бройката им спокойно можеше да надхвърли десет. Само през първото полувреме два гола на домакините не бяха признати заради засади, за които се наложи използването на системата “Видеоасистент рефер”. Отделно Марио Гомес пропусна дузпа при 1:0 в полза на столичани.

Като цяло и двата тима направиха доста пропуски, за да приключат в крайна сметка с “хикс”.

Срещата започна с попадение за Херта още в 21-ата секунда, дело на Ведад Ибишевич. За опитния босненец това е четвърти случай в кариерата му в германския елит, в който той се разписва в рамките на първата минута, с което постави нов рекорд в историята на Бундеслигата.

Последва незачитането на попадение на Гомес заради засада, като от повторенията трудно можеше да се прецени дали нападателят изобщо докосва топката.
В 21-ата минута бившият футболист на Байерн (Мюнхен) стреля в гредата от наказателен удар, с което допълнително разочарова, защото и преди седмица пропусна от бялата точка - срещу Шалке 04.
Дойде 28-ата минута, в която Юнус Мали шутира, топката се отби в тялото на съотборника му Даниел Дидави и спря в мрежата. Гол обаче пак нямаше, защото се оказа, че Дидави е бил зад последния в защитата.
Каръкът най-накрая се “счупи” в 41-ата минута, когато Дивок Ориги сложи кълбото на главата на Мали и този път вече съдията посочи центъра - 1:1.
Това обаче не беше всичко за полувремето, защото минута преди неговия край Гомес все пак се разписа, като гредата пак застраши попадението.
Гостите от Берлин обаче напомниха за себе си с изравнителен гол на Карим Рекик - втори негов в рамките на два кръга. От последните седем гола за тима това беше шестият, реализиран след статично положение, което показа една от силните страни на “старата дама”.
Равенството обаче се задържа за кратко, защото само седем минути по-късно намиращият се в много добра форма Ориги използва корема си, за да изведе Волфсбург пак с една крачка напред - 3:2.
Изравняването за крайното 3:3 стана факт в 84-ата минута, когато Дейви Зелке заби третия си гол в рамките на няколко дни, след като в четвъртък беше точен на два пъти и в Лига Европа.
Днешното реми е седмо поредно за Волфсбург в Бундеслигата, което е нов клубен рекорд. Многото изпуснати точки обаче отреждат едва 14-о място на отбора. Положението на Херта също не е цветущо - само три победи в шампионата.