Херта се съвзе след голове-близнаци, паметен миг за Бундеслигата

Колебливият този сезон Херта (Берлин) най-накрая стигна до така нужната победа, надделявайки с 2:1 над Хамбургер ШФ в мач от 10-ия кръг на германския елит. Никлас Щарк в 17-ата и Карим Рекик в 50-ата минути реализираха сходни попадения с глава, които нямаше как да бъдат спасени от вратаря на съперника. Любопитното е, че в кариерата си в Бундеслигата досега Щарк има четири гола и всичките те са с глава.

Отборът от Хамбург се върна в мача с попадение на Ян-Фиете Арп, за когото това беше едва второ участие в професионалния футбол. 17-годишният талант, който е роден през януари 2000 г., беше точен в 73-ата минута. По този начин той се превърна в първият футболист, роден през новия век, който се разписва в първенството. До края обаче Арп и неговите съотборници не успяха да стигнат до точката.
“Шпортферайн” вече има седем поражения и логично е на дъното в компанията на Вердер (Бремен) и Кьолн.