Кьолн изненада всички в Германия (видео)

Отборът на Кьолн, който от началото на сезона няма нито една победа нито в Бундеслигата, нито в групите на Лига Европа, изненада всички с категоричен триумф с 3:1 над Херта (Берлин) като гост в двубой от втория кръг на Купата на Германия. Футболистите на Петер Щьогер смълчаха столицата с два бързи гола в последните десетина минути на първата част, а в средата на втората авансът им стигна до 3:0. Отделно “козлите” удариха и една греда, а Херта успя единствено да намали в 69-ата минута.

В другия сблъсък между елитни съперници Волфсбург надделя с минималното 1:0 над Хановер 96 с попадение на Феликс Удуокай четири минути след почивката.
Злощастно започна визитата на Щутгарт в Кайзерслаутерн след ранно попадение за домакините още в 7-ата минута, но постепенно “швабите” наложиха превъзходство и си гарантираха място в следващия кръг след три гола за крайното 3:1 в тяхна полза.
В последния от първите четири срещи за деня Нюрнберг се наложи с 3:2 при гостуването си на Оснабрюк.

ХЕРТА - КЬОЛН 1:3

0:1 Цолер (35)