Чакането свърши, а в Хамбург отново се усмихват (видео)

Голямото чакане за Хамбургер ШФ приключи. Футболистите на Маркус Гисдол сложиха точка на серията си от повече от два месеца без победа, след като победиха у дома Щутгарт с 3:1, а в същото време затвърдиха неумението на “швабите” да гостуват в Бундеслигата този сезон - за тях това бе шесто поражение от шест мача навън.

Успехът бе под №500 за домакините в Бундеслигата.

Началото за Щутгарт бе точно каквата е играта им като гости до момента, а именно трагична. Те останаха с човек по-малко в 12-ата минута, когато Дженис Бурнич бе пратен под душовете с втори жълт и съответно червен картон, след като бе предупреден официално за първи път още в 4-ата минута. Вече с числено превъзходвство, домакините заиграха по-офанзивно и след 20 минути водеха с 1:0. Аарон Хънт откри головата си сметка със странно попадение, което можеше да бъде записано и като автогол, след като Рон-Роберт Цийлер изпусна топката и тя влезе в мрежата.

Щутгарт все пак изравни, макар и от дузпа. Това се случи в 55-ата минута, когато Даниел Гинчек бе точен от 11 метра за 1:1. Фили Костич върна “Шпортферайн” напред в резултата за 2:1 в 65-ата минута, а само 240 секунди по-късно имаше и трети гол. Ян-Фиете Арп реализира втория си гол в Бундеслигата, а това се случи в първия му мач като титуляр в Бундеслигата. Роденият през 2000 година талант реализира след хубава индивидуална акция, завършила с прецизен удар в ъгъла на вратата за 3:1.
Арп е третият най-млад играч с два гола в Бундеслигата, като на по-малка възраст от него са реализирали единствено Тимо Вернер и Кристиан Пулишич.
С днешната победа Хамбургер изплува от зоната на изпадащите и е на петнадесета позиция с 10 точки след 11 кръга. Щутгарт е на дванадесето място с 13 точки.