Евертън продължи затъването в Лестър в дебюта на Пюел (видео)

Лестър победи Евертън с 2:0 в дебюта на Клод Пюел. “Лисиците” изиграха силно първо полувреме и реализираха две попадения. Джейми Варди откри резултата в 17-ата минута, а Демарай Грей се разписа в 28-ата. След почивката гостите имаха предимство, но така и не стигнаха до гол.

Временният мениджър на “карамелите” Дейвид Ънсуърт направи доста размествания в състава, но загубата остави тима в зоната на изпадащите и намали шансовете на наставника да остане за постоянно.

След шест поредни мача без победа, което коства работата на Крейг Шекспир, Лестър спечели последните си три мача и първия под ръководството на Клод Пюел. Французинът бе приет с недоверие, тъй като Саутхамптън вкара едва 41 гола в шампионата през миналия сезон. Днес мениджърът заложи на тактиката, която донесе титлата на тима през 2016 г. Евертън владееше повече топката, но “лисиците” бяха много опасни при бързите си контраатаки.

Демарай Грей бе титуляр за първи път от месец насам и бе в основата на добрите атаки на домакините. Той имаше голям принос за първия гол, след като взе топката дълбоко в половината на Лестър, напредна, преодоля трима защитници и намери Марез, чието центриране бе засечено от Варди. При втория гол, който бе записан на Грей, имаше голяма доза късмет. Негово центриране се превърна в удар, а младият Джонджо Кени в опита си да изчисти отклони топката към собствената си врата и не остави шансове на Пикфорд.

Гостите имаха предимство до края на срещата, но рядко застрашаваха вратата на съперника, като се отчетоха основно с няколко далечни удара.