Борусия (Дортмунд) продължава за Купата след убедителен успех

Отборът на Борусия (Дортмунд) се класира с лекота за третия кръг в турнира за Купата на Германия, надигравайки третодивизионния Магдебург като гост с 5:0 на стадион "MDCC-Арена".

"Жълто-черните", които са актуален носител на трофея, нанесоха решителните си удари в края на първото и началото на второто полувреме. Първо Гонсало Кастро откри в 42-ата минута, а в 47-ата Александър Исак удвои и на практика отказа Магдебург от търсене на сензация в този мач. Андрий Ярмоленко вкара от дузпа в 73-ата за 3:0. Марк Бартра в 79-ата и Шинджи Кагава в 90-ата довършиха започнатото.
В другите мачове от втория кръг, които се изиграха по-същото време фаворитите също взеха своето. Айнтрахт (Франкфурт) разгроми с 4:0 Шwайнфурт 05, а Инголщад се наложи с 3:1 над Гройтер Фюрт.
Елитният Майнц 05 трябваше да трепери до последно срещу Холщайн, но в крайна сметка взе своето с 3:2 след продължение.