Първите три елитни тима прескочиха и този кръг за Купата на Германия

Първата група елитни тимове премина успешно втория кръг в турнира за Купата на Германия. Борусия (Мьонхенгладбах), Байер (Леверкузен) и Шалке 04 не допуснаха грешки срещу по-нискодивизионните си съперници и вече са в следващия етап.

Най-трудно беше на Гладбах, който гостуваше на лидера във Втора Бундеслига Фортуна (Дюселдорф) и се наложи с мининалното 1:0 след попадение на Торган Азар седем минути след почивката. В 73-ата минута домакините пропуснаха дузпа, с което не успяха да докарат срещата поне до продължения.

В същото време Леверкузен имаше само леки проблеми с гостуващия Унион, след като до 58-ата минута резултатът беше 1:1. “Аспирините” обаче показаха кой е по-силният и в крайна сметка нанизаха четири попадения за крайното 4:1, макар интригата да беше налице до 89-ата минута.
Шалке 04 от своя страна с лекота наказа третодивизионния Веен с 3:1 на стадиона във Вийсбаден. Новината от тази среща е, че нападателят на “миньорите” Франко Ди Санто най-накрая вкара гол след 599 дни “суша”.
В последния завършил до момента двубой водачът в класирането на Трета лига Падерборн 07 елиминира 13-ия във Втора Бундеслига Бохум след 2:0 у дома.
По-късно тази вечер предстоят още четири мача, а останалите осем са утре (сряда).