Гигантът Вестергор пак помогна на Гладбах в точния момент

Седмица след забележителната победа над Хофенхайм тимът на Борусия (Мьонхенгладбах) едва се спаси от домакинско поражение срещу Майнц 05. Двубоят завърши 1:1, с което “жребчетата” пропуснаха възможността да се изкачат в класирането.

Те не бяха далеч от загубата, защото “05” направиха много силно първо полувреме, в което вкараха два гола, макар единият да не беше признат. В 19-ата минута иначе стабилният вратар на Борусия Ян Зомер се остави да бъде надскочен от Абду Диало и топката спря в мрежата. 20 минути по-късно Левин Йозтунали го наказа за втори път, но попадението правилно не беше зачетено след използване на технологията “Видеоасистент рефер”, тъй като при атаката имаше нарушение срещу Матиас Гинтер.

През второто полувреме Гладбах се спаси, благодарение на поредния гол на Яник Вестергор. Централният защитник използва габаритите си и се извиси над всички в 67-ата минута, за да забоде кълбото за 1:1.

Майнц остава само с три победи на своята сметка и е назад в класирането. Любопитен момент имаше през първото полувреме, когато вратарят на гостите Робин Центнер се обърка при боравенето с топката и за малко тази му грешка да бъде наказана.