Гладбах срути домакинската крепост на Хофенхайм (видео)

С всеотдайна игра Борусия (Мьонхенгладбах) извоюва заслужен успех с 3:1 над Хофенхайм като гост в среща от 10-ия кръг на Бундеслигата и задмина днешния си съперник в класирането. Противникът на Лудогорец беше един от най-силните домакини в Германия досега с 22 мача без поражение, но този път нямаше какво да стори срещу офанзивната мощ на отбора на Дитер Хекинг.

Късметът беше на страната на Хофе през първото полувреме, в което Винченцо Грифо удари две греди, Торган Азар пропусна веднъж в ситуация сам срещу вратаря, а в същото време Керем Демирбай вкара за 1:0.

След почивката обаче нищо не можеше да удържи Гладбах. В 61-ата минута братът на Еден Азар изравни, а в 79-ата Грифо финтира двама футболисти на Хофенхайм и изведе Матиас Гинтер за 2:1. След още три минути Яник Вестергор заби топката с глава за 3:1, слагайки край на надеждите на Юлиан Нагелсман и неговите играчи.