Нефтохимик обърна Добруджа и на старта в Суперлигата

Волейболният шампион на България Нефтохимик 2010 (Бургас) започна новия сезон в Суперлигата с победа. Момчетата на треньора Найден Найденов обърнаха у дома Добруджа 07 (Добрич) с 3:1 (21:25, 25:20, 25:15, 25:18) в последен мач от 1-ия кръг на първенството, игран тази вечер в зала "Младост". Срещата бе повторение на двубоя за Суперкупата на страната, който бургазлии спечелиха също с 3:1 гейма.

Във втория кръг на Суперлигата шампионите от Нефтохимик ще гостуват на новака Хебър (Пазарджик), който стартира с победа като гост на Миньор (Перник) с 3:0. Добруджа пък ще приеме ЦСКА, започнал с успех над Тетевен Волей също с 3:0. Мачовете са съответно в петък (13 октомври) от 18,30 часа и в събота (14 октомври) от 18,00 часа.

Първия гейм на срещата започна с предимство за гостите от Добрич. Добричлии успяха да дръпнат напред в резултата още в началото на гейма и въпреки, че шампионите успяха да изравнят при 12:12 и 16:16, все пак не се стигна до обрат в тази част - 25:21 за Добруджа. След това играчите на Найден Найденов се събудиха и показаха истинските си качества, като без особени проблеми спечелиха следващите три части за първата си победа за сезона.

Най-полезен за Нефтохимик беше Валентин Братоев с 21 точки (1 блок, 4 аса, 62% ефективност в атака и 60% позитивно посрещане), а Георги Петров добави още 13 точки (1 блок, 63% ефективност в атака и 67% позитивно посрещане) за победата.

За тима на Добруджа Мартин Мечкаров реализира 14 точки (1 блок, 1 ас, 40% ефективност в атака и 57% позитивно посрещане), а Димитър Маринков се отчете с 11 точки (3 блока, 2 аса, 33% ефективност в атака и 50% позитивно посрещане), но и това не помогна за успех.

НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) - ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) 3:1 (21:25, 25:20, 25:15, 25:18)