Хебър дебютира с победа в Суперлигата

Новакът във волейболната Суперлига Хебър (Пазарджик) дебютира с победа в елита на България. Възпитаните на треньора Атанас Петров биха категорично като гости Миньор (Перник) с 3:0 (25:19, 25:22, 25:23) в среща от 1-ия кръг на първенството, играна тази вечер в зала "Борис Гюдеров".

Във 2-ия кръг пазарджиклии са домакини на шампиона Нефтохимик 2010 (Бургас), а Миньор ще гостува на Пирин (Разлог). Мачовете са в петък (13 октомври).

Гостите от Хебър спечелиха лесно сравнително лесно първите два гейма, като единствено в третия гейм се забеляза колебание. "Тигрите" от Пазарджик изоставаха, но в ключовите моменти показаха характер и стигнаха до чистата победа след 25:23.

Най-полезен за Хебър бе опитният Минчо Минчев с 19 точки (2 блока и 47% ефективност в атака), а македонският национал Александър Ляфтов добави още 14 точки (3 блока, 2 аса, 56% ефективност в атака и 53% перфектно посрещане) за победата. За перничани Иван Дамянов завърши с 13 точки.

МИНЬОР (ПЕРНИК) - ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) 0:3 (19:25, 22:25, 23:25)
МИНЬОР: Виктор Костадинов, Иван Дамянов 13, Пламен Драгиев 4, Ивайло Иванов 1, Кристофър Петров 3, Стефан Чавдаров 4 - Методи Методиев-либеро (Павел Иванов, Георги Стоянов 12)
Старши-треньор: Петьо Драгиев
ХЕБЪР: Неманя Стефанович 3, Минчо Минчев 19, Александър Ляфтов 14, Мартин Симеонов 10, Мартин Палийски 7, Венцислав Трифонов 5 - Ивайло Лалов-либеро (Петър Бъчваров, Иван Тасев 3)
Старши-треньор: Атанас Петров.

Статистика: Кирил Донев (скаутмен на Хебър)