Марек срази Арда в Суперлигата

Марек Юнион Ивкони започна с бърза победа участието си във волейболната Суперлига.

Момчетата на треньора Иван Тасев не срещнаха почти никакви проблеми от страна на гостуващия им тим на Арда (Кърджали) и ги надиграха за малко повече от час с 3:0 (25:20, 25:17, 26:24).

И в трите гейма превъзходството на домакините бе явно, особено във втората част. В последния обаче настъпи леко отпускане сред волейболистите на Марек и това позволи на съперниците им да седят близо в резултата.

Наложи се домакините да положат малко повече усилия, за да затворят мача в своя полза.

Чистата победа днес ще помогне на момчетата на Иван Тасев бързо да се възстановят, тъй като утре им предстои нов мач – контрола с националния отбор на Алжир, които днес бяха гости в залата им "Спортна Дупница" и имаха възможност добре да ги разузнаят.

В основата на победата на Марек беше добрата блокада, която им донесе 10 точки срещу едва 2 за съперника. Домакините всъщност превъзхождаха играчите от Кърджали във всички елементи. Те бяха по-добри в атака (60%-40%), както и при посрещането (72%-47%), реализираха и повече директни точки от сервис (3-1).

Най-резултатен за успеха на Марек беше Димитър Дулчев с 18 точки (1 ас, 61% ефективност в атака), а Станислав Величков добави 15 точки (1 ас, 3 блока, 75% позитивно посрещане и 61% ефективност в атака).

За Арда Симеон Топузлиев заби 14 точки (38% позитивно посрещане и 52% ефективност в атака).

В следващия кръг на 13 октомври (петък) Арда гостува на Черно море БАСК във Варна, а Марек Юнион-Ивкони гостува на Монтана.

МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) - АРДА (КЪРДЖАЛИ) 3:0 (25:20, 25:17, 26:24)
МАРЕК: Константин Нечев 4, Димитър Дулчев 18, Станислав Величков 15, Ангел Велков 15, Борислав Апостолов 7, Йорданов 7 - Николай Колев-либеро (Михайлов-либеро, Сергиев, Станков)
Старши треньор: ИВАН ТАСЕВ
АРДА: Делчо Раев 1, Симеон Топузлиев 14, Димитров 3, Младен Кавалджиев 3, Колев 10, Кирил Хаджиев 7 - Лукаревски-либеро (Замфиров 2)
Старши треньор: ИВАН ХАЛАЧЕВ.