ФКСБ победи Динамо в дербито на Букурещ

ФКСБ победи Динамо с 1:0 в дербито на Букурещ от 12-ия кръг на първенството на Румъния. Двата тима направиха вълнуващ сблъсък, но домакините се радваха след края на двубоя.

Единственият гол в мача падна в 31-ата минута, когато Момчилович след центриране от корнер засече топката с глава във вратата.

Домакините можеха да стигнат и до второ попадение в 77-ата минута, когато получиха дузпа за нарушение на Ромера срещу Попеску, но Бъдеску не успя да вкара от бялата точка като ударът му бе спасен от вратаря.

След този успех ФКСБ си върна 2-ото място във временното класиране с 25 точки. Динамо пък остава на 7-ата позиция с 16 спечелени точки до момента.