Историческа победа за Тосно срещу 10 от Ахмат (видео)

Новакът Тосно записа първа домакинска победа в Премиер лигата на Русия. Историческият успех за скромния клуб бе постигнат срещу Ахмат с 1:0. Гола отбеляза Евгений Марков в 78-ата минута, а гостите играха с човек по-малко почти цяло второ полувреме, след като Антон Швец беше изгонен в 50-ата минута.

Тосно имаше и силни мачове от началото на сезона, но не спечели нито един от последните си 5 двубоя и се смъкна в зоната на изпадащите. Голямата новина в стартовия състав на Дмитрий Парфьонов беше появата на Владимир Бистров. Бившата звезда на Зенит, Спартак (Москва) и Краснодар доскоро лекуваше травма и днес записа дебют за новия си тим.

Ахмат отново тръгна нагоре след няколкото слаби резултата и постигна престижни победи над ЦСКА (Москва) и Рубин. Отборът от Грозни можеше да се изравни по точки с "армейците" при победа на "Петровский". Олег Кононов заложи на схема с един чист нападател в лицето на Аблайе Мбенг, а зад него действаха Лео Жаба, Исмаел и Антон Швец.
Първото полувреме не предложи много интересни положения, но след почивката феновете на "Петровский" станаха свидетели на доста любопитни ситуации. Швец, който вече имаше жълт картон, влезе остро в краката на Антон Заболотний и в 50-ата минута Ахмат остана в намален състав. Домакините се възползваха и обсадиха вратата на Евгений Городов. В 78-ата минута Сергей Сухарев центрира от левия фланг и Марков с глава вкара гола на победата за Тосно.
Успехът изкачи новаците на 12-о място в таблицата с актив от 12 точки, а Ахмат е 5-и със 17 точки. В следващия кръг чеченският тим приема шампиона Спартак (Москва), докато Тосно гостува на Амкар.