Победно начало за Атлетико на новия стадион, Гризман вкара историческия първи гол (видео + галерия)

Атлетико Мадрид откри с победа новия си стадион "Уанда Метрополитано". Отборът на Диего Симеоне надви с 1:0 Малага, а историческото първо попадение на ултрамодерното съоръжение отбеляза Антоан Гризман. Французинът беше точен отблизо в 61-ата минута след пас на Ахел Корея. В самия край на мача резервата Диего Ролан можеше да развали празника на "червено-белите", но Ян Облак спаси и трите точки отидоха в актива на мадридчани, които вече са на трето място във временното класиране.

Близо 70 000 зрители изпълниха до краен предел трибуните на новия дом на Атлетико. Сред тях бе и кралят на Испания Фелипе VI. Преди първия съдийски сигнал имаше кратка церемония по откриването. Испанският флаг беше спуснат на терена с парашут, а красиви фойерверки оцветиха небето над стадиона. Историята, настоящето и бъдещето на клуба бяха представени от три поколения футболисти - легендата Гарате, идола на феновете Фернандо Торес и младия талант от академията Уго.Атлетико Мадрид - Малага 1:0
За Малага разочарованията продължават. Отборът на старши треньора Мичел има 4 загуби и е единственият без спечелена точка през сезона.

Старши треньорът на Атлетико Диего Симеоне заложи в предни позиции на изтърпелия наказанието си Гризман и Анхел Корея, който се намира във великолепна форма от началото на сезона. На пейката остана клубната легенда Фернандо Торес, но той се появи в игра веднага след гола. Коке, Габи Фернандес, Саул и Томас Тейе бяха четиримата халфове, а отбраната пред Ян Облак бе в състав Хуанфран, Диего Годин, Люка Ернандес и Филипе Луиш.Атлетико Мадрид - Малага 1:0
Атаката на гостите водеше юношата на Атлетико Борха Бастон. Зад него действаше Адриен Гонсалес.

Първите минути преминаха без интересни ситуации пред двете врати. Домакините бяха пренавити и в играта им се усещаше известно напрежение, а футболистите на Малага не си позволяваха никакви волности и внимаваха да не допускат грешки в дефанзивен план.Атлетико Мадрид - Малага 1:0
След няколко далечни удара, които не застрашиха стража на Малага Роберто, дойде ред и на тима от Андалусия да покаже зъбите си. В 37-ата минута гостите организираха много добра контраатака и Борха Бастон стреля по диагонала от малък ъгъл, но Облак спаси с една ръка. В края на полувремето Корея шутира силно, но право в ръцете на заелия добра позиция Роберто.

На почивката Диего Симеоне предприе рокада, пускайки Яник Ферейра караско на мястото на Томас Тейе. Това беше сигнал за масиран натиск на Атлетико и напрежението пред вратата на гостите започна да се покачва. Роберто изби далечен удар на Саул, а след това Караско шутира в аут.Атлетико Мадрид - Малага 1:0
Публиката на Атлети бурно подкрепяше своите в очакване на първия гол и той дойде в 61-ата минута. Основна заслуга за него има Анхел Корея, който отне топката на противников защитник близо до аутлинията и центрира ниско към Гризман, а той с плътен удар вкара историческото попадение.

Голът внесе успокоение в редиците на домакините и те заиграха с повече импровизация. В следващите минути Караско и Фернандо Торес можеха да решат всичко, но стреляха неточно.Атлетико Мадрид - Малага 1:0
Малага се активизира в самия край на мача и беше близо до това да шокира всички на стадиона. Дълбоко в добавеното време резервата Диего Ролан си проби път в наказателното поле и стреля, но Облак с върха на пръстите си изби в ъглов удар.

Победата позволи на Атлетико да събере 8 точки и да излезе на трето място в подреждането. В следващия кръг "дюшекчиите" гостуват на Атлетик Билбао.