Национална Лига Футзал: ЦСКА - Черно море

Фарьорите се наслаждават на най-силните си квалификации в историята

Фарьорските острови продължават да се наслаждават на най-успешната си кампания в квалификации за голямо първенство. Скромният тим победи Андора с 1:0 на стадион “Турсвьолур” в Туршавн и събра най-големия си актив в пресявки в историята - 8 точки.

Единственото попадение в 31 минута реализира нападателят на норвежкия Бран (Берген) Гили Сьоренсен. Топката бе центрирана в наказателното поле от десния фланг, а Фроди Беняминсен успя с глава да я насочи към Сьоренсен, който овладя на гърди и с хубаво воле от дузпата направи безпомощен вратаря на Андора. Това бе първо попадение на двубой между тези два съперника от общо 212 игрови минути, включително предишната им среща в световните квалификации, която завърши 0:0.

Победата над Андора е първа за Фарьорски острови като домакин в официален мач от 1 година и 9 месеца (650 дни, 92 седмици, 156 000 часа).

В класирането на Група В Фарьорите са с 8 точки на четвърто място, а Андора остава пета с 4. Последен е тимът на Латвия с 3 пункта от седем двубоя (мач по-малко), а лидер е Швейцария с 21, следван от Португалия с 18 и Унгария с 10.