Трудно, но успешно начало за шампиона в Бундеслигата

Отборът на Райн-Некар (Льовен) стартира с важна победа в мъжкото хандбално първенство на Германия. Шампионите от последните два сезона спечелиха само с два гола разлика при тежкото гостуване на традиционно силния домакин Лемго. "Жълто-сините", които вдигнаха Суперкупата на страната преди броени дни, надиграха 13-я от миналия сезон с 26:24 гола.

В началото на двубоя гостите се откъснаха при 6:3, но така и не успяха да вземат по-голям аванс до почивката. Лемго дори съумя да навакса и поведе с 14:12, но впоследствие допусна 4 безответни гола за 14:16 след първите 30 минути.

Райн-Некар направи решителна серия след почивката, стигайки до доста сериозен аванс от 5 гола при 22:17. Още в този момент крайният изход на срещата изглеждаше предрешен, но домакините не спряха да се борят до края. Техните усилия стигнаха за минимално поражение, което обаче е девето поредно в двубоите с тима от Льовен.

Шампионът няма загуба от Лемго вече 8 години (17 поредни мача). За последно това се случи през 2009-та.

Вицешампионът Фленсбург срещна далеч по-малко затруднения в мача си от първия кръг. Шампионът от 2004 година спечели с разгромното 37:23 срещу гостуващия Любеке, който е новак в първенството, след като завърши на първо място във Втора Бундеслига през миналата кампания.

Друг от спечелилите промоция тимове - Хютенберг, загуби с 26:33 при визитата на Магдебург.

С поражение стартира и един от грандовете на германския хандбал - Гумерсбах, който се спаси по чудо от изпадане в миналия шампионат. Носителят на 12 титли загуби с 22:33 гола като домакин на Вецлар, след като още в 20-ата минута пивотът Александър Бекер получи червен картон и тимът му трябваше да играе с човек по-малко в следващите 40 минути. През второто полувреме Вецлар отбеляза 18 попадения срещу едва 7 за Гумерсбах.

В последния неделен мач Лайпциг изигра силна втора част и спечели гостуването си на Минден с 29:26. Гостите изоставаха с 14:16 на почивката, но през вторите 30 минути надиграха съперника си с 15:10.

Бундеслигата започна още в петък, когато победи постигнаха Щутгарт и Гьопинген.

Следващата среща от шампионата е в сряда (30.08), когато Любеке е домакин на рекордьора по спечелени шампионски титли - Кил.