Португалско-австрийски сблъсък за последното място в хандбалната Шампионска лига

Спортинг (Лисабон) и австрийският Алпла (Хард) се класираха за финала на заключителния квалификационен турнир в Шампионската лига по хандбал за мъже. Надпреварата се провежда в словашкия град Прешов, а в нея участват също домакините от Татран, както и финландският Рилхимяки Кокс.

Именно скандинавците бяха елиминирани на полуфиналите след загуба с 27:31 гола от португалския гранд. Ключово за успеха на Спортинг бе първото полувреме, в което "лъвовете" от Лисабон взеха преднина от 18:14. След почивката резултатността спадна, а това бе в полза на португалците, които в неделя ще имат шанс да си осигурят място в груповата фаза на Шампионската лига.

Техен съперник в решителната битка ще бъде австрийският Алпла (Хард), който постигна драматична победа с 26:25 над домакините от Татран. Така словашкият отбор пропусна възможността да попадне в групите за втори пореден сезон.

От своя страна Алпла ще играе в последната среща от квалификациите за втори път след 2015 година, когато загуби от норвежкия Елверум. В историята си австрийският отбор никога не е попадал в основната част на турнира.

Спортинг (Лисабон) има само едно участие в груповата фаза - през сезон 2001/02.