Женско първенство по футбол: Лудогорец - Етър 3:0

Кил не пожали Любеке и тръгна с победа през новия сезон

Кил постигна убедителна победа с 33:21 гола като гост на Любеке в първа среща от втория кръг на хандбалната Бундеслига за мъже. Напълно очаквано, най-успешният тим в историята на германския шампионат (20 титли) не срещна сериозни затруднения в сблъсъка с един от новаците в лигата. За гостите, които завършиха на трето място през сезон 2016/17, това бе първи двубой за новата кампания, след като мачът им от откриващия кръг срещу Хановер бе изместен за 7 октомври.

Началото на срещата в 25-хилядното северногерманско градче бе нервно и за двата тима. До шестата минута зрителите видяха само 4 гола, след като Кил поведе с 3:1. Преднината обаче нарасна бързо, стигайки до 11:6 в 19-ата минута, а на почивката 20-кратните шампиони на практика вече бяха разбили на пух и прах мечтите на домакините. Резултатът след 30 минути - 8:16, а най-резултатен за гостите с 5 гола до този момент бе лявото крило Руне Дамке.

След паузата отборът на исландския наставник Алфред Гисласон контролираше спокойно случващото се на игрището, а голяма част от резервните хандбалисти и на двата тима получиха шанс за изява.

В средата на второто полувреме Любеке направи кратка серия от два поредни гола, която за съвсем малко време върна надеждите на публиката по трибуните. Кил обаче не показа повече колебания и стигна до разгром с 12 попадения, който е втори за Любеке в рамките на 4 дни.

В първия кръг новаците паднаха с 23:37 като гости на друг от грандовете - Фленсбург.

Освен Дамке, с пет попадения за победителите завърши и пивотът Патрик Винцек. Новото попълнение Миха Зарабец, привлечен от словенския Целие, се отличи с 4 гола.

Успехът за Кил не е никак маловажен, имайки предвид поражението от

шампиона Райн-Некар (Льовен)

в двубоя за Суперкупата преди седмица. Играчите на Гисласон стартираха убедително в първенството и вече мислят за следващия си мач - у дома срещу Магдебург на 3 септември. Именно тогава Любеке ще потърси далеч по-добър резултат при визитата си на Минден.

Още 6 срещи от втория кръг ще се изиграят в четвъртък вечер (31 август).