Късен обрат във Виго в дуел с пет гола

Отборът на Реал Сосиедад спечели инфарктно с 3:2 при гостуването си на Селта в мач от първия кръг на Ла Лига. “Небесносините” на Хуан Карлос Унсуа на два пъти повеждаха, но в последните десет минути допуснаха две попадения, като едното от тях падна след несъществуваща дузпа.

По-напористата игра на домакините в началото на мача донесе гол в средата на полувремето. В 22-ата минута новото попълнение на галисци Макси Гомес откри резултата след чудесна комбинация с Пионе Систо и Дани Вас. В 32-ата Микел Оярсабал изравни след подарък на вратаря Серхио Алварес.

В 51-ата Макси Гомес вкара нов гол, с който изведе Селта напред. Уругваецът беше на точното място след неразбория при корнер. Натискът на “чури урдин” донесе изключителен обрат в последните десет минути. В 80-ата Хуанми изравни след подаване на Вилиан Жозе. В 87-ата самият Жозе се разписа за 2:3 от дузпа. Нарушението беше на Джони Родригес срещу Карлос Вела, като повторенията показаха, че е извън наказателното поле.