Бетис обърна Селта (видео)

Селта поведе при гостуването си на Бетис, но допусна обрат и загуби с 1:2. Поражението е второ за тима от Галисия, който в първия кръг от сезона отстъпи на свой терен на Реал Сосиедад. Максимилиано Гомес беше точен за Селта в 10-ата минута, но до почивката Серхио Леон изравни, а Зухаир Федал в 77-ата минута осигури трите точки на Бетис.

Голът на Гомес падна с глава след центриране от корнер. После обаче домакините бяха по-добри и в 31-ата минута Андрес Гуардадо намери на далечната греда Серхио Леон, който нямаше как да сбърка.
През втората част и двата тима имаха положения, но късметът се усмихна на Бетис. Севилци нанесоха своя удар в 77-ата минута, когато отново Гуардадо качи топката на главата на Федал за победното попадение.

В следващия кръг Бетис гостува на Виляреал, а Селта ще търси първи точки в домакинството си на Алавес.