Другият Реал се залепи за Барса на върха (видео)

Реал Сосиедад продължи с отличните си резултати през новия сезон в Примера дивисион и след трета поредна победа прави компания на Барселона на върха на класирането с пълен актив. Този път баските сразиха Депортиво Ла Коруня с 4:2 като гости в един от най-атрактивните мачове от кръга.

Тимът от Сан Себастиан влезе на максимална скорост в двубоя и поведе с 2:0 още до четвъртата минута след попадения на Хуанми и Асиер Ияраменди.

Домакините обаче не се притесниха и в началото на второто полувреме вече бяха изравнили, след като точни бяха Адриан Лопес (27’) и Флорин Андоне (50’).

Тук вече мачът стана “троен” с атаки и пред двете врати, а в един момент футболист на Реал Сосиедад напусна игра за известно време при извършени вече три смени. И точно тогава гостите показаха характер и нанесоха втория си двоен удар. Юношата на Реал Мадрид Диего Йоренте ознаменува с попадение дебюта си, насочвайки кълбото за 3:2 в 83-ата минута, а след още три Ияраменди се разписа още веднъж за крайното 4:2.

Още след седмица обаче Реал Сосиедад ще трябва да докаже дали силният старт е плод на случайност, или не, тъй като на “Аноета” пристига шампионът Реал Мадрид. Тимът от Галисия пък има само една точка и в следващия кръг ще гостува на Бетис.