Реал Сосиедад разби Виляреал за едно полувреме (видео)

Отборът на Реал Сосиедад затвърди добрите впечатления от началото на сезона и победата като гост на Селта. Днес съставът на Еусебио разби на “Аноета” Виляреал с 3:0 и оглави класирането в Ла Лига с пълен актив от 6 точки. Мачът беше решен още през първото полувреме, когато домакините вкараха и трите си гола. Резултата откри Вилиан Жозе в 25-ата минута, а Чаби Прието и Хуанми довършиха “жълтата подводница”. За тима от "Ел Мадригал" това бе втора загуба след тази от Леванте.

Асиер Ияраменди от над 30 метра отправи първия опасен удар към вратата на Виляреал, но топката мина на сантиметри от целта. В средата на полувремето Вилиан Жозе засече центриране от корнер, а Мариано Барбоса спаси, но при добавката на нападателя нямаше шанс.
Второто попадение реализира Чаби Прието в 34-ата минута след кратко разбъркване в наказателното поле и точен удар отблизо. В самия край на полувремето Хуанми беше изведен с дълъг пас зад защитата и елегантно прехвърли излезлия да го пресрещне Барбоса - 3:0.

През втората част Карлос Вела имаше възможност да вкара и четвърти гол за баските, но Родриго Ернандес изби негов удар от голлинията.